I lager.
Antal: 8

20/3 GÄVLE - Öppen föreläsning om social fobi

245 kr

Tisdagen den 20 mars har du chansen att se Eric Bergström från Ångestskolan föreläsa om hur det är "att våga möta livet trots social fobi"! 

Eric har själv levt med ångestproblematiken i över 15 år och kommer dela med sig om hur det påverkat honom genom hela livet samt hur det fortsätter vara än idag.

Föreläsningen vänder sig både till dig som lever med social fobi, dålig självkänsla eller annan psykisk ohälsa själv, samt till dig som jobbar nära inpå ångesten eller är anhörig. Du kommer kunna koppla flera delar av Erics liv till ditt eget och hur du kan hantera det här i din egen vardag.

Under kvällen kommer du också kunna köpa ett signerat ex av Erics bok "Jag har aldrig berättat det här för någon, men..." till förmånligt pris.


TID: 19:00-20:30

PLATS: Templet (Riddarsalen), Muréngatan 14, 802 50 Gävle

EVENT på Facebook: https://www.facebook.com/events/132457020909803/


Kundbetyg från de senaste föreläsningarna

”Eric trollband publiken med både tårar, skratt och engagemang. Vi fick ta del av en fängslande och gripande resa genom ett liv som fick ett bra slut i ett så aktuellt ämne som ångest. Ångesten som kan ligga tung över många på olika sätt lyftes till ytan under denna kvällen på Campus Varberg. Det var många leende ansikten som lämnade föreläsningen och förhoppningsvis lite lättare i sinnet. Stort tack för denna kvällen!” – Martina Bengtsson, Campus Varberg

"Tack för en fantastisk föreläsning. Så utlämnande, ärlig och med hopp om att det går att ändra sitt liv till raka motsatsen. Jag gläds med dig och önskar dig allt gott, nu och i framtiden. Eric, du är ett föredöme på många vis och återigen, tack för din föreläsning. Med vänlig hälsning" - Mikael

"Jag var på föreläsningen i Jönköping igår! Det var väldigt gripande. Eric delade sin starka historia och fick oss i publiken att både skratta och emellanåt fälla en tår. Otroligt bra!" - Amanda Å

"Otroligt givande och stark föreläsning av Eric. Han är en stor talare som bjuder på sig själv, inifrån och ut. Han bjuder in till diskussion och hans erfarenheter ger känslan av att man själv kan göra något för någon annan. Tack Eric för att du är en sån grym person!" - Kristine, Halmstad

"Var på föreläsningen i Helsingborg och kan bara instämma med alla andra recensenter - en föreläsning väl värd att gå på.” - Jaël P

Mycket fint syfte och älskar öppenheten kring detta! Tack Eric för att du sprider detta och delar din story, det är helande för många.:) Yeah Ångestskolan, you rock! - Sebastian M.T.

---

BONUS: När du bokar biljetter får du tillgång till 14 dagars testperiod av min webbkurs "Bli vän med din sociala ångest" (värde 150 kr) som passar väldigt bra ihop med föreläsningen!

---

OBS! Biljett kan inte avbokas eller återbetalas men kan överlåtas på annan person. Ej använd biljett anses som förbrukad och kan ej användas vid annan föreläsning.